چطور مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام را برطرف کنیم؟
photo
1400-10-05 00:27

شاید هنگام گشت‌وگذار در اپ اینستاگرام در گوشی اندروید یا آیفون با کندی و لگ روبه‌رو شوید. در این زمان نمی‌توانید از این شبکه اجتماعی استفاده کنید و روی تجربه کاربری‌تان تاثیر منفی دارد. در این مطلب می‌خواهیم نحوه رفع مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام در اندروید و آیفون را به شما آموزش دهیم.

 

فرقی نمی‌کند گوشی هوشمندتان به چه مشخصات فنی مجهز شده باشد چرا که هر اپلیکیشنی ممکن است عملکردش دچار مشکل شود که دلیلش منابع موردنیازش است.

رفع مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام اندروید و آیفون

در ادامه راه‌های رفع مشکلات اپ اینستاگرام در گوشی‌های اندرویدی و آیفون را به شما آموزش می‌دهیم، تا پایان همراه ما باشید.

 
 

فورس استاپ و ریستارت اینستاگرام

برخی مواقع ساده‌ترین راه، بهترین است. برخی مواقع یک برنامه در هنگام بارگذاری یک عکس یا ویدیو دچار مشکل و عملکردش مختل می‌شود. در این زمان از برنامه خارج شده و آن را فورس استاپ کنید. با فورس استاپ، تمام پردازش‌های برنامه متوقف می‌شوند. برای فورس استاپ یک اپ در اندروید، مراحل زیر را انجام دهید:

 • به تنظیمات بروید.
 • به مسیر Apps & notifications > See all X apps بروید.
 • برای انتخاب اینستاگرام به سمت پایین اسکرول کنید.
 • گزینه فورس استاپ را انتخاب کنید.
 •  
 •  
 •  

اگر کاربر آیفون هستید، می‌توانید از طریق بخش برنامه‌های اخیر، یک برنامه را ببندید. برای دسترسی به اپ سوییچر (App Switcher) در آیفون، تنها کافیست انگشت‌تان را از پایین مرکز نمایشگر به بالا بکشید و روی نمایشگر نگه دارید. در ادامه پیش نمایش اپ اینستاگرام را به سمت بالا بکشید تا بسته شود. اگر این راه مشکل‌تان را برطرف نکرد، گوشی‌تان را ریستارت کنید. اگر ریستارت هم بی‌اثر بود، راه‌حل بعدی را امتحان کنید.

حذف حافظه و کش اینستاگرام

قدم بعدی حذف کش و حافظه اینستاگرام است. کش دیتایی است که برای عملکرد روان‌تر یک اپ ذخیره می‌شود. حذف کش هیچ آسیبی به برنامه نمی‌زند، اما عملکرد برنامه کمی کندتر می‌شود. با این وجود، برخی مواقع خود کش مشکل دارد و می‌تواند عملکرد اپلیکیشن را با مشکل روبه‌رو کند، بنابراین باید آن را حذف کنید.

برای حذف کش یک برنامه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تنظیمات را انتخاب کنید.
 • به مسیر Apps & notifications > See all X apps بروید.
 • به سمت پایین اسکرول کنید تا به اینستاگرام برسید.
 • گزینه Storage & cache را انتخاب کنید.
 • گزینه Clear Cache را انتخاب کنید.

اگر این کار هم تاثیری نداشت و همچنان مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام باقی بودند، باید دیتا آن را پاک کنید. برخلاف کش، این کار تمام دیتا اینستاگرام را حذف می‌کند و یک اپلیکیشن جدید در اختیارتان قرار می‌دهد. البته نباید نگران چیزی باشید چرا که اینستاگرام دیتا را بصورت آنلاین ذخیره می‌کند.

برای حذف دیتا، مراحل مشابه بالا را تکرار کنید اما این بار در صفحه Storage & cache، گزینه Clear Storage را انتخاب کنید.

 •  
 •  
 •  

پس از حذف دیتا و پیش از اینکه برنامه را دوباره باز کنید، گوشی‌تان را ریستارت کنید. با این کار، هرگونه فرایندی که می‌توانند روی عملکرد دستگاه تاثیر منفی داشته باشند، از بین می‌روند.

برخلاف اندروید، در آیفون با چنین روشی برای حذف کش و دیتای اپ روبه‌رو نیستیم. با این حال می‌توانید حافظه جستجوی اینستاگرام را حذف کنید. برای این کار درون اپ اینستاگرام به مسیر Settings > Security > Clear Search History بروید.

بروزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام

تمام خطاهای یک اپلیکیشن شاید مربوط به دستگاه‌تان نباشد و خود برنامه دچار مشکل شده باشد. این احتمال وجود دارد که مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام مربوط به یک باگ این شبکه اجتماعی باشد. فرقی نمی‌‌کند این مشکل از سمت سرور باشد یا خود برنامه با مشکل دست و پنجه نرم کند، در هر صورت باید اخبار مربوط به اینستاگرام را دنبال کنید.

البته می‌توانید به اپ استور یا پلی استور مراجعه کرده و وجود بروزرسانی جدید برای اینستاگرام را بررسی کنید. اگر آپدیت جدیدی برای اینستاگرام منتشر نشده بود، مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنید را به این شبکه اجتماعی گزارش کنید و منتظر انتشار بروزرسانی جدید بمانید.

از داشتن رم کافی مطمئن شوید

مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام
 

رم بخشی حیاتی از گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید که هر سال اهمیتش بیشتر می‌شود، چرا که اپ‌‌ها سنگین‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند. برنامه‌ها به قابلیت‌های جدیدی مجهز می‌شوند و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، اما در مقابل به منابع بیشتری نیاز پیدا می‌کنند که یکی از این منابع، رم است.

رم نوعی حافظه است و تمام برنامه‌هایی که باز می‌کنید را ذخیره می‌کند. رم به شما اجازه می‌دهد که به یک برنامه برگردید و به کارتان ادامه دهید. زمانی که بحث درباره برنامه سنگینی مانند اینستاگرام باشد، با مصرف بالای رم روبه‌رو هستیم. بنابراین اگر گوشی هوشمندتان رم کمی داشته باشد، در هنگام کار با اینستاگرام دچار مشکل می‌شوید. در این زمان بهتر است به سراغ اینستاگرام لایت بروید تا فشار کمتری به دستگاه‌تان وارد شود.


برای ارسال دیدگاه ، لطفا وارد شوید | اگر حساب ندارید همین حالا عضو شوید!